| คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Model | SX3832MPP |
| Switch Type | 10-Gigabit L2+ Managed Switch |
| Ports | 24× 100M/1G/2.5G/5G/10G RJ45 PoE++ 8× 1/10GE SFP+ Slots |
| PoE Standard | IEEE 802.3af / at / bt (PoE++) |
| PoE Power Budget | 770 W total (สูงสุด 90W ต่อพอร์ต) |
| Switching Capacity | 640 Gbps |
| Packet Forwarding Rate | 240 Mpps |
| Packet Buffer | 24 Mbit |
| MAC Address Table | 32K |
| Layer | L2+ (รองรับ Static Routing) |
| VLAN | สูงสุด 4K VLAN Groups (802.1Q) |
| Link Aggregation | Static / LACP (802.3ad) |
| QoS | 8 Priority Queues, SP / WRR / SP+WRR |
| Security | ACL, 802.1X, IP-MAC Binding, DHCP Snooping, ARP Inspection |
| Surge Protection | ±6 kV |
| Power Supply | 100–240V AC, 50/60Hz |
| Dimensions | 440 × 330 × 44 mm |
| Installation | Rack Mountable |
| Management | Omada SDN / Web GUI / CLI / SNMP / RMON |







