| คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Model | SG3428X-M2 V1.20 |
| Ports | 24× 10/100/1000/2.5G RJ45 4× 10GE SFP+ Slots |
| Console Port | 1× RJ45 Console, 1× Micro-USB Console |
| Switching Capacity | 200 Gbps |
| Packet Forwarding Rate | 148.80 Mpps |
| Packet Buffer | 16 Mbit |
| MAC Address Table | 32K |
| Jumbo Frame | 9 KB |
| IP Interfaces | 32 IPv4/IPv6 Interfaces |
| Static Routing | 48 Static Routes (IPv4/IPv6) |
| VLAN | 802.1Q, สูงสุด 4K VLAN Groups |
| Link Aggregation | Static / LACP (802.3ad) |
| QoS | 8 Priority Queues, SP / WRR / SP+WRR |
| Security | ACL, 802.1X, IP-MAC-Port Binding, DHCP Snooping, ARP Inspection |
| Power Supply | 100–240V AC, 50/60Hz |
| Dimensions | 440 × 180 × 44 mm |
| Fan | 1 Internal Fan |
| Operating Temperature | 0°C ถึง 40°C |
| Installation | Rack Mountable |
| Management | Omada SDN / Web GUI / CLI / SNMP / RMON |







