| คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Model | CPE220 |
| Frequency | 2.4 – 2.483 GHz |
| Wireless Standard | IEEE 802.11b/g/n |
| Max Wireless Speed | Up to 300 Mbps (40MHz) |
| Antenna Gain | 12 dBi Directional, 2×2 MIMO |
| Beamwidth | 60° (Azimuth) / 30° (Elevation) |
| Max Transmit Power | 20 dBm / 100mW (Adjustable by 1 dBm) |
| Ethernet Ports | 1× 10/100Mbps Shielded Ethernet Port (LAN0/PoE) 1× 10/100Mbps Shielded Ethernet Port (LAN1) |
| Power Supply | 24V Passive PoE (+4,5pins; -7,8pins) |
| PoE Distance | Up to 60 meters |
| Operation Modes | AP / Client / Bridge / Repeater / AP Router / WISP Client |
| Wireless Security | WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK (AES/TKIP), WEP 64/128/152-bit |
| Protection | 15kV ESD Protection, 6kV Lightning Protection |
| Weatherproof | IPX5 Outdoor Design |
| Operating Temperature | -40°C to 70°C |
| Management | Pharos Control / Web-based Management |
| Dimensions | 276 × 79 × 60 mm |







